Wicepremier Piotr Gliński wziął udział w obchodach 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego
Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński wziął udział w uroczystościach na terenie dawnego aresztu śledczego przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, gdzie dziś znajduje się Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Nie możemy dać sobie wmówić, że martyrologia to jest coś złego. To jest element polskiej historii polskiej, polskiej tożsamości, nas wszystkich, także młodego pokolenia. Ono nie będzie istnieć, jeżeli nie będzie pamiętało – mówił podczas obchodów 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
Podkreślał, że trzynastego grudnia 1981 r. ten wielki ruch niepodległościowy, społeczny, chrześcijański i pracowniczy miał być zniszczony.
Minister kultury podkreślał rolę pamięci wspólnoty. Przypomniał tez ofiary PRL i stanu wojennego.
Pamięć to także hołd wobec tych, spośród nas którzy ponieśli największą ofiarę, którzy byli najbardziej może odważni. Dzisiaj jest ten dzień, kiedy wspominamy ich właśnie. Ponad 100 osób zginęło w czasie stanu wojennego. Nie możemy się wstydzić tej pamięci – mówił prof. Gliński.
Źródło: Foto i Materiały: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, https://www.gov.pl/web/kultura
« powrótCzytaj także

Kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu PECTUS
14 grudnia 2024
Wyniki naboru do programu „Promocja czytelnictwa”
22 marca 2024